سئو چیست؟

دسته‌بندی‌(ها): طراحی سایت توسعه سئو
تاریخ انتشار: 1399/07/19

SEO مخفف Search Engine Optimization است که به معنای افزایش مقدار و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج ارگانیک موتور جستجو است.

برای درک معنای واقعی SEO، بیایید این تعریف را تجزیه و تحلیل کرده و قسمت ها را بررسی کنیم:

  • کیفیت ترافیک. شما می توانید تمام بازدیدکنندگان در جهان را به خود جلب کنید، اما اگر آنها به سایت شما می آیند به این خاطر است که به عنوان مثال موتور جستجو به آنها می گوید شما منبعی برای محصولات کامپیوتری هستید در حالی که حرفه شما چیز دیگری است، این میزان بازدید با کیفیت نیست. درعوض شما می خواهید بازدیدکنندگانی را جذب کنید که واقعاً به محصولاتی که شما ارائه می دهید علاقه مند هستند.
  • مقدار ترافیکهنگامی که افراد مناسبی را از طریق کلیک بر روی صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) داشته باشید، بازدید بیشتر بهتر خواهد بود.
  • نتایج ارگانیک. تبلیغات بخش قابل توجهی از بسیاری از SERP ها را تشکیل می دهد. ترافیک ارگانیک، ترافیکی است که مجبور به پرداخت آن نیستید.

ترافیک جستجوی ارگانیک به طور خاص هر ترافیک پرداخت نشده ای است که از SERP حاصل می شود.

سئو چطور کار میکند ؟

شما ممکن است یک موتور جستجو را به عنوان وب سایتی در نظر بگیرید که برای تایپ کردن (یا صحبت کردن) یک سوال را در جعبه تایپ کنید و Google، Yahoo!، Bing یا هر موتور جستجوی دیگری که به طرز جادویی استفاده می کنید با یک لیست طولانی از لینک ها به صفحات وب پاسخ می دهد که می تواند به طور بالقوه به سوال شما پاسخ دهد.

درست است. اما آیا شما هرگز به آن پی برده اید که در پشت آن لیست های جادویی لینک ها چه چیزی وجود دارد؟

نحوه کار آن به این صورت است: Google (یا هر موتور جستجویی که استفاده می کنید) دارای یک خزنده است که حرکت میکند و اطلاعات مربوط به تمام محتوای موجود در اینترنت را جمع آوری می کند. خزنده ها همه آن 1 ها و 0 ها را برای ایجاد فهرست به موتور جستجو بازمی گردانند. سپس این شاخص از طریق الگوریتمی تغذیه می شود که سعی می کند تمام داده ها را با درخواست شما مطابقت دهد.

این کل SE (موتور جستجو) SEO است.

بخش O از SEO - بهینه سازی - سایتی که برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشد، مانند دفتر یادداشت شخصی شما در فضای اینترنت است که فقط خودتان خواهید خواند و نمی‌توانید انتظار داشته باشید کسی آن را بخواند. برای آنکه محتوای سایت شما مخاطب پیدا کند و بتوانید در موتورهای جستجو به نتایج خوبی دست یابید باید با اصول سئو آشنا شوید. بکارگیری اصول سئو می‌تواند جایگاه شما در نتایج جستجو را ارتقا داده و ضمن افزایش کاربر به فروش بیشتر منجر شود. اگر چه گوگل به صورت مستمر الگوریتم ‌های خود را بروز رسانی می‌کند و الگوریتم های آن دائما در حال ارتقا و تغییر هستند، اصول سئو قواعد و مقررات نسبتا ثابتی هستند که بکارگیری آن‌ها رتبه سایت شما را ارتقا خواهد داد. متخصصان حرفه ای سئو، ضمن بکارگیری اصول سئو، به صورت مستمر تغییرات گوگل را بررسی می‌کنند و تلاش می کنند از نتایج یافته‌های خود را به بهترین شکل ممکن برای دستیابی به رتبه‌های برتر استفاده کنند. یافتن اصول حقیقی سئو و پرهیز از شایعات و افسانه‌های سئو می‌تواند در رسیدن کسب و کار‌ها به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو تاثیر گذار باشد.

 

 

تازه‌ترین‌های بلاگ

مشاهده بیشتر